Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7489 από KERBEROS

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Ντροπη για την Alfawood, να παρουσιάζει κατά γενική ομολογία (μέχρι τωρα εδώ) τόσο ακραίες συμπεριφορές προιόντων..
Αν πιστεύει ότι έτσι ανταποκρίθηκε στην αυξημένη ζήτηση.. και της χρωστάμε, ας κάνει το ίδιο και με τις αγορές του εξωτερικού και κύρια την Ιταλία που λέει ότι εξάγει.
Δε νομίζω όμως να το έκανε.. γιατί ξέρουν καλά πως με μιά τέτοια συμπεριφορά, οι πόρτες θα κλείσουν για πολλά χρονια.
Θα μουνα περίεργος να φέρει κάποιος πελλετ της AW παρτίδα Νοεμβρίου, ή ότι τελευταία, από το εξ/κο.
Θα θελα να δω αν είναι το ίδιο χάλια μ αυτό που μας πούλησε χρυσάφι εδώ..


Εγώ, όταν είχα πρωτομιλήσει σ' αυτό το φόρουμ (στα πρώτα του βήματα ακόμα) για το συγκεκριμένο ζήτημα, κατηγορήθηκα ως εγκάθετος και υποκινούμενος, ενώ ταυτόχρονα λοιδορήθηκα ως αδαής.
Είχα αρχίσει να πιστεύω ότι μάλλον κάτι δεν κάνω εγώ καλά. Πού να 'ξερα.
Τελικά είχα δίκιο και πολύ λυπάμαι γι' αυτό...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #7689 από kavem

pantelis1973 έγραψε: Εχω δοκιμασει μεχρι τωρα 70 σακουλακια Αlfa wood και 10 τσουβαλια bioenergy point,και τωρα ξαναπηρα Alfa wood.Tα καιω σε κινεζικη αεροθερμη σομπα, την Νb-ps 6kw.
Eντυπωσεις της καυσης: Στην πρωτη μιση παρτιδα της Alfa δεν ειχα πολυ φλογα, και μεσα στο ποτηρακι δεν ειχε σχεδον καθολου καταλοιπα,εννοω μια μαζα σταχτης που διαλυεται αν την αμεσως αν την πιεσεις. Υποθετω οτι δεν ειναι αυτο το κλινκερ μιας και εχω δει κατι τουβλα... το δευτερο μισο ειχε πολυ φλογα ακομα και στην μικροτερη σκαλα,κατι που μου αρεσε πολυ αλλα ειχε αρκετη ποσοτητα σταχτης μεσα στο ποτηρακι.Απο σταχτη γενικα αρκετη,και μου εκανε εντυπωση που ηταν σαν πουδρα.
Αντιθετα στο σερβικο λιγοτερη φλογα,λιγοτερη σταχτη και σαν ρινισματα σιδηρου,πιο λευκη φλογα,αλλα καθε πρωι το ποτηρακι ηταν σχεδον γεματο απο σταχτη.
ρυθμισα τον αερα και η σταχτη απο το ποτηρακι και το μαυρισμα στο τζαμι μειωθηκε κατα πολυ.
θα δοκιμασω και με τις ιδιες ρυθμισεις το σερβικο μιας και το alfa wood ξανατελειωσε και δεν υπαρχειστην περιοχη μου...

παντελη εισαι ευχαριστημενος με αυτη την κινεζικη σομπα πελλετ που εχεις θελω να βαλω μια στην σοφιτα μου 30 τμ ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8043 από delos
Καλημέρα κι από μένα παιδιά. Είμαι ιδιοκτήτης σόμπας πέλλετ LA NORDICA DUCHESSA IDRO.

Ξεκίνησα με πέλλετ ΜΑΚΗ: Πολύ καλη θερμογόνος δύναμη,αρκετή στάχτη,καθόλου κλίνκερ. Το αγοράζω από Θεσ/νίκη Helxxxxxxxxfuel στην Καλαμαριά με 4,5 το τσουβάλι. ΒΑΘΜΟΣ: 9

Δοκίμασα επίσης και AHIRA το οποίο είχε σχεδόν ίδια συμπεριφορά με το ΜΑΚΗ αλλά λιγότερη στάχτη. ΒΑΘΜΟΣ: 8

Έκαψα και κανά δυο τσουβάλια από το πέλλετ οξιάς του Helxxxxxxxxfuel με 4,20 το τσουβάλι. Χάλια! Πολύ κακή θερμική απόδοση,πολύ κλίνκερ. Κάνει οικονομία αλλά τι νατο κάνω! Μόνο φλόγα δίνει. ΒΑΘΜΟΣ: 3

Τέλος,σκέφτομαι να παραγγείλω Ecopellets από το Κιλκίς. Είναι οξιά και νομίζω ότι έρχεται από Βουλγαρία. Αν υπάρχει κάποιος που το δοκίμασε θα με διευκόλυνε πολύ. Ακούω καλά λόγια γενικά.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8099 από GeorgeK

delos έγραψε: Καλημέρα κι από μένα παιδιά. Είμαι ιδιοκτήτης σόμπας πέλλετ LA NORDICA DUCHESSA IDRO.

Ξεκίνησα με πέλλετ ΜΑΚΗ: Πολύ καλη θερμογόνος δύναμη,αρκετή στάχτη,καθόλου κλίνκερ. Το αγοράζω από Θεσ/νίκη Helenicofuel στην Καλαμαριά με 4,5 το τσουβάλι. ΒΑΘΜΟΣ: 9

Δοκίμασα επίσης και AHIRA το οποίο είχε σχεδόν ίδια συμπεριφορά με το ΜΑΚΗ αλλά λιγότερη στάχτη. ΒΑΘΜΟΣ: 8

Έκαψα και κανά δυο τσουβάλια από το πέλλετ οξιάς του Helxxxxxxxxfuel με 4,20 το τσουβάλι. Χάλια! Πολύ κακή θερμική απόδοση,πολύ κλίνκερ. Κάνει οικονομία αλλά τι νατο κάνω! Μόνο φλόγα δίνει. ΒΑΘΜΟΣ: 3

Τέλος,σκέφτομαι να παραγγείλω Ecopellets από το Κιλκίς. Είναι οξιά και νομίζω ότι έρχεται από Βουλγαρία. Αν υπάρχει κάποιος που το δοκίμασε θα με διευκόλυνε πολύ. Ακούω καλά λόγια γενικά.



Μπορείς να μου πείς που βρίσκεται το Helxxxxxxxxfuel?
Ευχαριστώ!
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8127 από mastoras
Δεν δίνουμε πληροφορίες και διευθύνσεις από εδώ κύριε μου. :)

Δεν διαφημίζουμε εμπόρους μέσα σε ένα θέμα ανταλλαγής απόψεων και συζητήσεων.

Και που αφήνεται να "στριφογυρνάνε" οι φίρμες-λογότυπα των πέλλετ μέσα στο φόρουμ, είναι γιατί ο διαχειριστής μας είναι πολύ ελαστικός και φιλικός με όλους.

Αν ήταν στο χέρι μου, το χχχχχχχχχ θα πήγαινε σύννεφο κάθε φορά που κάποιος έγραφε φίρμα. :evil:
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8162 από delos

mastoras έγραψε: Δεν δίνουμε πληροφορίες και διευθύνσεις από εδώ κύριε μου. :)

Δεν διαφημίζουμε εμπόρους μέσα σε ένα θέμα ανταλλαγής απόψεων και συζητήσεων.

Και που αφήνεται να "στριφογυρνάνε" οι φίρμες-λογότυπα των πέλλετ μέσα στο φόρουμ, είναι γιατί ο διαχειριστής μας είναι πολύ ελαστικός και φιλικός με όλους.

Αν ήταν στο χέρι μου, το χχχχχχχχχ θα πήγαινε σύννεφο κάθε φορά που κάποιος έγραφε φίρμα. :evil:



Νομίζω πως ο τίτλος του θέματος είναι σαφής"Πείτε τι πελλετ καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)"

Για τον φίλο που ρωτάει για το Helxxxxxxxxfuel,αν το googlάρεις θα βρεις την σελίδα τους. Έκεί λέει και την διεύθυνση.
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ