Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14540 από λενα
το υλικο που χρησιμοποιησα τουσ τελευταιουσ 3 μηνεσ και δεν το αλλαζω μεχρι στιγμησ ειναι το mega pellet plus η εταιρεια που το παραγει και εμπορευεται ειναι στον βολο.αριστη αποδοση σχετικα λιγη σταχτη βαθμολογια 10/10...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14543 από jnet

λενα έγραψε: το υλικο που χρησιμοποιησα τουσ τελευταιουσ 3 μηνεσ και δεν το αλλαζω μεχρι στιγμησ ειναι το mega pellet plus η εταιρεια που το παραγει και εμπορευεται ειναι στον βολο.αριστη αποδοση σχετικα λιγη σταχτη βαθμολογια 10/10...

Σε τι μηχάνημα το έκαψες? Είχες εμπειρία και από άλλα pellet πιο πριν?

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14544 από λενα
σε αεροθερμη ecospar tukana.στην δικη μου σομπα δεν εχω καψει τπτ αλλο εκτος απο το υλικο που προανεφερα.φιλος μου εχει πει ποια ηταν τα χειροτερα στηνδικη του σομπα ετσι τα απεφυγα και εγω και εχουμε καταληξει εδω...προς το παρον...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14556 από ΠΕΛΕΤΗΣ
Επειδή εδώ και πολύ καιρό το κάνω αυτό σε διάφορα θέματα, ας κάνω μια σύντομη ανασκόπηση:
1) 1η παρτίδα AW ελάχιστο κλίνκερ, λίγη στάχτη.Βαθμός:8
2) 2η παρτίδα AW αρκετό κλίνκερ, ψιλοταλαιπωρία,κακή παρτίδα.Βαθμός:6
3) Βουλγαρικο no name,καθόλου κλίνκερ, λίγη στάχτη,άριστο.Βαθμός:10
4) ΜΑΚΗ, λίγο κλίνκερ, αρκετή στάχτη.Βαθμός:8
5) Αυστριακό, παρα πολύ καλό.Βαθμός:9
6) Σέρβικο, χρήση εξ ανάγκης.Βαθμός:4
7) Βουλγαρικο χύμα από ηλιόσπορο, απαράδεκτο.Βαθμός:0

Τα παραπάνω ήταν συνολικά 5 τόννοι και χρησιμοποιήθηκαν τον περασμένο χειμώνα σε σόμπα λέβητα Thermorossi compact 14kW.To μηχάνημα σε κάθε περίπτωση ανταπεξήλθε άριστα άσχετα με την ποιότητα των πέλλετ.
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by ΠΕΛΕΤΗΣ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14580 από andros
Καλησπερα στους συμφοριτες.
Αποφασισα φετος να γινω πελλετακιας και εγω. Συντομα θα εγκαταστησω και εγω το συστημα που αγορασα και θα εχω αποψη επι του πελλετ.
Στην προσπαθεια μου να προπαραγγειλω ποσοτητα πελλετ, εχω χαθει με ενα συγκεκριμενο προιον που ακουω εξαιρετικα λογια, και αυτο ειναι το ecopellet.
Μετα απο ερευνα που εκανα βρηκα 3 ecopellet.
Το ενα απο βουλγαρια πρασινη σακουλα και κατασκευαζεται απο την national7 (DIN+).
Το δευτερο πρασινη σακουλα, το οποιο το φερνει καταστημα στο κιλκις και προερχεται απο εργοστασιο της Βουλγαριας, επιλεγμενο κατα παραγγελια απο την Αυτριακη εταιρια Biotherm (DIN+).
Το τριτο ειναι ιταλικο ecopellet.it το οποιο ομως δεν το εχω συναντησει ακομα πουθενα εντος ελληνικων συνορων (DIN+).
Και η απορια μου ειναι η εξης. Επειδη ακουσα πολυ καλα λογια για ενα ecopellet, ποιο ειναι τελικα αυτο?
Θα με βοηθουσατε αφανταστα οσοι το εχετε δοκιμασει.

Ευχαριστω προκαταβολικα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14582 από λενα
εγω παιρνω το mega pellet plus απο την εταιρεια eco pellet hellas μηπωσ για αυτο σου εχουν πει γιατι και εγω αυτο χρησιμοποιησα φετοσ και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη...και τα λεφτα εμειναν στο ντοπο τουσ καθωσ ειναι ελληνικο νομιζω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.135 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ