Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14583 από λενα
απο αυτα τα τρια που αναφερεισ επισησ εχω ακουσει καλα λογια για το δευτερο...ελπιζω να βοηθησα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14612 από jnet

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: ... μέχρι τη τρίτη παρτίδα... alfawood....
Απίστευτο χάλι... η σόμπα κάθε 2 ώρες ήθελε άδειασμα.. κλίγκερ, στάχτη, λες κι έκαιγα χώμα. βαθμολογία... δε το μετράω για πελλετ.... απλά χάλι... (με πολύ ψάξιμο σε ρυθμίσεις.. ακραίες πολλές φορές..)

Bioenergy point... πολύ καλό, πολύ μεγάλη απόδοση, πολύ στάχτη, στο ξεκίνημα γέμιζς το πιατάκι, το καθάριζα εν λειτουργία.. και μετά καλή λειτουργία για ώρες.. χωρίς πρόβλημα. βαθμός 7-8


Εγω ξεκίνησα με Bioenergy point. Θα του δώσω ενα 6 με ολα αυτά που εχω διαβάσει εως τώρα.
Είχε πολύ στάχτη και πολύ σκόνη μεσα στην Σακκούλα.
Προς το τέλος μου εφερε ο Γιάννης κάποια από τα ALFA WooD τα οποία δεν είχε καταφέρει να κάψει στην Σομπα του.

Καηκαν μια χαρά στον λέβητα. ακόμη αυτά καίω για ΖΝΧ και δεν είχα κανενα πρόβλημα. Δινω και σε αυτό το ALFA WOOD που από οτι κατάλαβα ήταν η χειρότερη παρτίδα ενα 6. Το μόνο που δεν μου αρεσε ήταν η οσμή του αλλά δεν το τρως το καίς :)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14629 από andros
Καλημερα.
Ευχαριστω Λενα για τις πληροφοριες σχετικα με το ecopellet.
Επειδη στο group buy pellet παιζει ενα προιον απο Σερβια με DIN+ προδιαγραφες ονοματι Biotherm.
Εχει κανεις εμπειρια απο αυτο το προιον για να πει εντυπωσεις?
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14662 από χρηστος8

jnet έγραψε:

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: ... μέχρι τη τρίτη παρτίδα... alfawood....
Απίστευτο χάλι... η σόμπα κάθε 2 ώρες ήθελε άδειασμα.. κλίγκερ, στάχτη, λες κι έκαιγα χώμα. βαθμολογία... δε το μετράω για πελλετ.... απλά χάλι... (με πολύ ψάξιμο σε ρυθμίσεις.. ακραίες πολλές φορές..)

Bioenergy point... πολύ καλό, πολύ μεγάλη απόδοση, πολύ στάχτη, στο ξεκίνημα γέμιζς το πιατάκι, το καθάριζα εν λειτουργία.. και μετά καλή λειτουργία για ώρες.. χωρίς πρόβλημα. βαθμός 7-8


Εγω ξεκίνησα με Bioenergy point. Θα του δώσω ενα 6 με ολα αυτά που εχω διαβάσει εως τώρα.
Είχε πολύ στάχτη και πολύ σκόνη μεσα στην Σακκούλα.
Προς το τέλος μου εφερε ο Γιάννης κάποια από τα ALFA WooD τα οποία δεν είχε καταφέρει να κάψει στην Σομπα του.

Καηκαν μια χαρά στον λέβητα. ακόμη αυτά καίω για ΖΝΧ και δεν είχα κανενα πρόβλημα. Δινω και σε αυτό το ALFA WOOD που από οτι κατάλαβα ήταν η χειρότερη παρτίδα ενα 6. Το μόνο που δεν μου αρεσε ήταν η οσμή του αλλά δεν το τρως το καίς :)




Στην διαρκεια του χειμωνα ειχα πει οτι καποιοι λεβητες μπορουν να καψουν ολα τα πελλετ σωστα και απροβληματιστα...και χωρις να γινεται καυστηρατζης αλλαζοντας τις ρυθμισεις καθε φορα ο ιδιοκτητης...οτι δινεις παιρνεις.
Αντιθετα αυτο που ακουγαμε συνεχως ηταν παραπονα για την ποιοτητα των πελλετ που δεν καιγοταν σωστα...αλλα και δεν εφταιγαν οι λεβητες για αυτο!!!



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15178 από GT

λενα έγραψε: εγω παιρνω το mega pellet plus απο την εταιρεια eco pellet hellas μηπωσ για αυτο σου εχουν πει γιατι και εγω αυτο χρησιμοποιησα φετοσ και εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη...και τα λεφτα εμειναν στο ντοπο τουσ καθωσ ειναι ελληνικο νομιζω



Κάποιος πελετέμπορας / πελετοπαραγωγός από Βόλο έχει εργοστάσιο στην ΑΛΒΑΝΙΑ, απ' όσο γνωρίζω.
Άρα το αν τα λεφτά μένουν στον τόπο τους, σηκώνει κουβέντα...
Δεν ξέρω αν είναι αυτός που λες, αν υπάρχει και άλλος από Βόλο.
Εσύ "λενα" είσαι πελάτισσα λιανικής, σωστά???
Μήπως έχεις καμιά σχέση με την επιχείριση?
Λες και πίνεις νερό στ' όνομά του μου φαίνεται.
Μακάρι βέβαια απλά να είμαι εγώ καχύποπτος και να είσαι πραγματικά τόσο πολύ ευχαριστημένη.

Φιλικά


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #15654 από λενα
αγαπητε GT
1)μεσα απο το συνολο του γραφικου σου υφους το φιλικα μαλλον το θεωρω ειρωνικο
2)η καχυποψια ειναι στην φυση του ανθρωπου και δε του ελληνα
3)η φυση του επαγγελματος μου ειναι καθαρα παιδαγωγικη
4)λενα ειναι το ονομα μου, επομενως δεν χρειαζεται να το βαλεις σε αποσιωποιητικα
5)ναι πελατισσα λιανικης αλλα για μικρο χρονικο διαστημα
6)αισθανομαι οτι μου επιτιθεσαι λεκτικα για την γνωμη μου και το θεωρω τουλαχιστον αδικο αλλα και ακυρο οταν εχουν γραφτει εδω μεσα ονοματα εταιρειων με καλο και μη πελλετ που τα κατηγορουν ή αντιστοιχα τα επιβραβευουν και αυτος ειναι και ο τιτλος του θεματος νομιζω....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.115 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ