Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

23/12/2018
Οσοι βρίσκεστε στο energ.gr και ασχολείστε μαζί του. Το Ομότιμο Μανιφέστο του Βασίλη Κωστάκη θα σας δωσει το δάσος του οποίο ενα δενδράκι είναι και το energ.gr.

issuu.com/voreiodytikes/docs/omotimomanifesto/31?e=0

Στον παρακάτω σύνδεσμο αν θέλετε να εμβαθυνεται υπάρχει και το βιβλίο η ομότιμη προοπτική.

voreiodytikes.blogspot.com/p/e-books.html

www.eanagnostis.gr/%CE%B4%CF%89%CF%81%CE...1%CF%83%CE%AF%CE%BB/

Για να ανοιξουν λίγο τα μάτια μας. ...
75 Θέματα
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Πρόσφατες Συζητήσεις

emo
Προβολές: 37
Απαντήσεις: 4
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της fourthedesign
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 8 Λεπτά πριν από fourthedesign
Καλημέρα, την τελευταία εβδομάδα έχει παρουσιαστεί νερό στο κάτω μέρος της καμινάδας του καυστήρα. Από που μπορεί να προέρχεται? Τι τρόπους επισκευής προτείνετε.[image]
Το Άβαταρ του/της Nasikas
Τελευταία Δημοσίευση από Nasikas 22 Λεπτά πριν
Βλέπω να έχετε σπάσει δοκάρι για να περάσει η καμινάδα ?- η είναι λαθος η φωτογραφία ? (που θα πρότεινα να βάλετε άλλη μία , λίγο πιο μακρινή). Η δική μου πρώτη εντύπωση...
emo
Προβολές: 38
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της AMANDAPLUS
Το θέμα άρχισε 15 Ώρες 19 Λεπτά πριν από AMANDAPLUS
ΤΗΝ ΣΟΜΠΑ ΠΕΛΛΕΤ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΨΕΙΣ ΞΑΝΑ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΚΡΥΩΣΕΙ?
Τελευταία Δημοσίευση από AMANDAPLUS 14 Ώρες 14 Λεπτά πριν
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΣΤΟΡΑ
emo
Προβολές: 1255
Απαντήσεις: 20
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της kostasant
Το θέμα άρχισε 6 Χρόνια 7 Μήνες πριν από kostasant
Έχω αγοράσει από τον Φεβρουάριο την συγκεκριμένη σόμπα. για ένα μηνά δούλευε τέλια με τις ρυθμίσεις στο eco, ξαφνικά χωρίς να πειράξω τίποτα έχει παρουσιάσει τα εξής...
Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 16 Ώρες 8 Λεπτά πριν
Δες εμαιλ αν σε βοηθαει
emo
Προβολές: 525
Απαντήσεις: 23
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της agge
Το θέμα άρχισε 4 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν από agge
Καλησπέρα σας, Θα ήθελα την βοήθεια σας γιατί έχω μπερδευτει. Αυτή την στιγμή υπάρχει ένα χτιστό τζάκι και ενδιαφέρομαι να το αναβαθμίσω σε ενεργειακό. Ο χώρος που...
Το Άβαταρ του/της dryianni
Τελευταία Δημοσίευση από dryianni 17 Ώρες 7 Λεπτά πριν
Αναφορά Είναι βόρεια προάστια Αττικής. Το θέμα με το τζάκι είπα να το προχωρήσω διότι έχει κάποια θέματα λειτουργικότητας όποτε αν είναι να επέμβω ας το κάνω ενεργειακό....
emo
Προβολές: 889
Απαντήσεις: 8
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Traxanas1991
Το θέμα άρχισε 2 Χρόνια 1 Μήνας πριν από Traxanas1991
Καλησπερα σε ολους!!!εξμαι καινουργιος στην παρεα σας και θα ηθελα να αγορασω μια σομπα πελλετ αεροθερμη για διαμερεσμα 84 τετραγωνικόν τι προτινετε απο kw και αν...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 1 Ημέρα 18 Ώρες πριν
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΟΜΠΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΘΕΛΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΟΙ VERSION ΚΑΙ ΤΑ SOFTWARE.ΟΠΟΙΟΣ...
emo
Προβολές: 6508
Απαντήσεις: 60
  • Σελίδα:
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της MENIOS
Το θέμα άρχισε 3 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν από MENIOS
Καλησπερα η καλημερα καλυτερα. Μπηκα κι ελογου μου στην παρεα των σφαιρανθρωπων(πελλετανθρωπων) και θα ηθελα να ρωτησω λογο του οτι ειμαι (φρεσκος) στο θεμα: σομπα...
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΟΜΠΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΘΕΛΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΟΙ VERSION ΚΑΙ ΤΑ SOFTWARE.ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...
emo
Προβολές: 541
Απαντήσεις: 6
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Thankorov
Το θέμα άρχισε 1 Χρόνος 1 Μήνας πριν από Thankorov
Αγόρασα τον Ιανουάριο του 2018 από το Πρακτικερ τη σόμπα πελλετ DELKA MOD. FREE για το χωριό Κόμαρα στην Ορεστιάδα. έμεινα ευχαριστημένος τον περασμένο χειμώνα αλλά φέτος...
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΟΜΠΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΘΕΛΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΟΙ VERSION ΚΑΙ ΤΑ SOFTWARE.ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ...
emo
Προβολές: 3322
Απαντήσεις: 36
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ononos
Το θέμα άρχισε 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν από ononos
Καλησπέρα σας Αγόρασα πρόσφατα μία αερόθερμη σόμπα πέλλετ (qclima fiorina 7.45 kw). Η εγκατάσταση έγινε με βάση το εγχειρίδιο χρησιμοποιόντας ένα οριζόντιο μπουρί Φ80 0.70 μ,...
ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΟΜΠΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΘΕΛΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΟΙ VERSION ΚΑΙ ΤΑ SOFTWARE.ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΣ...
emo
Προβολές: 524
Απαντήσεις: 14
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της dhiotis
Το θέμα άρχισε 1 Χρόνος 2 Εβδομάδες πριν από dhiotis
Καλησπέρα σας, και χρόνια πολλά. Εχει κάποιος απο.εσάς, αυτή την σόμπα ? www.leroymerlin.gr/gr/thermansi/sobes/so...na-90-9-kw-62083875/ Θα ήθελα να μάθω για τυχών...
ΝΑ ενημερωσω ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΟΜΠΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΘΕΛΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΟΙ VERSION ΚΑΙ ΤΑ SOFTWARE.ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ...
emo
Προβολές: 1349
Απαντήσεις: 28
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της lovepellet
Το θέμα άρχισε 1 Χρόνος 1 Μήνας πριν από lovepellet
Αγόρασα μεταχειρησμενη περσι τη σομπα με σκοπό να είναι βοηθητικη στα πολλά κρύα στο χωριο. παρατηρώ ότι δουλεύει πολύ καλά με πελλετ Α1 ενω στο Α2 το ποτηράκι...
Να σας ενημερωσω ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΟΜΠΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΘΕΛΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΟΙ VERSION ΚΑΙ ΤΑ SOFTWARE.ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...
emo
Προβολές: 10.5χιλ.
Απαντήσεις: 128
  • Σελίδα:
  • 1
  • ...
  • 7
  • 8
  • 9
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της AIRDIMI
Το θέμα άρχισε 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν από AIRDIMI
Χαιρετώ των κόσμο μετά απο πολλη καιρό , εχω αγοράση την QLIMA FIORINA 74S απο leroy merlin , αν εχει κανενας τι κρυφο μενού για να κάνω ρυθμίσεις
Να σας ενημερωσω ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΟΜΠΕΣ ΤΩΝ ΠΟΛΥΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΘΕΛΟΥΝ ΡΥΘΜΙΣΗ ΔΙΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΟΙ VERSION ΚΑΙ ΤΑ SOFTWARE.ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...
emo
Προβολές: 364
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της STAVROS1
Το θέμα άρχισε 4 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν από STAVROS1
Καλησπέρα.Γράφω και εγώ ως χρήστης μιας αερόθερμης elledi fusion 10.2. Η απορία μου είναι με το μπουρί της σόμπας.Ξεκινάω οριζόντια 1.5 μέτρα μέχρι τον τοίχο ταυ έξω από το...
emo
Προβολές: 1080
Απαντήσεις: 20
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της manosvitacar
Το θέμα άρχισε 7 Μήνες 5 Ημέρες πριν από manosvitacar
Καλησπέρα λόγο ότι τώρα και 7χρονια έχω λέβητα πυρήνα πέρα από την καθημερινή συντήρηση του δεν έχω κάνενα λειτουργικό θέμα αλλά με έχει κουράσει όλα αυτά τα χρόνια...
Το Άβαταρ του/της john88s
Τελευταία Δημοσίευση από john88s 1 Ημέρα 20 Ώρες πριν
Δεν υφίσταται το 0,064. Το 0,064 έχει μηνιαίο πάγιο 5ευρώ και ανεβαίνει δηλαδή σου βγαίνει 0,08 Επίσης όλοι οι πάροχοι έχουν ρήτρα ΟΤΣ που σημαινει μόλις ανέβει η τιμή...
emo
Προβολές: 90
Προεπισκόπηση
Το θέμα άρχισε 2 Ημέρες 12 Ώρες πριν από AMANDAPLUS
προβλημα. σταματησε να ριχνει πελλετ εν λειτουργεια η σομπα μου amanda plus gekas επεσε τελειος η φωτεια λες κ εσβησε, ο αερας συνεχιζε , πιεσα με το χερι τα πελλετ στη...
Τελευταία Δημοσίευση από AMANDAPLUS 1 Ημέρα 23 Ώρες πριν
Δες εμαιλ
emo
Προβολές: 55
Απαντήσεις: 2
Προεπισκόπηση
Το θέμα άρχισε 2 Ημέρες 2 Ώρες πριν από AMANDAPLUS
ΜΕΤΑ ΑΠΟΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ επααλειτουργησε ρειχνοντας με τις χουφτες πελλετ μεχρι που ξεχειλησε και δεν αναβε ο αναπτηρας. τι κανουμε 1 ωρα διακοπη.
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 2 Ημέρες 1 Ώρα πριν
πως και δεν σου εβγαλε αλλαρμ?συνηθως τα περισσοτερα κοντρολερ βγαζουν ενδειξη η αριθμο αλλαρμ.σου εγω γραψει στο αλλο ποστ που εχεις ανοιξει να γραψεις ενα εμαιλ...
emo
Προβολές: 49
Απαντήσεις: 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Nikolakias
Το θέμα άρχισε 2 Ημέρες 14 Ώρες πριν από Nikolakias
Καλησπέρα σας. Να σας πω και εγώ λίγο το πρόβλημα μου. Έγινε η τοποθέτηση πριν τέσσερα χρόνια με σπιράλ και χωρις μόνωση. Προβλήματα με κάπνισμα στο άνοιγμα της...
Το Άβαταρ του/της Nikolakias
Τελευταία Δημοσίευση από Nikolakias 2 Ημέρες 12 Ώρες πριν
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Θεωρείς ότι η καμινάδα θα πρέπει να περάσει από την αρχή έως το τέλος από μέσα? Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
emo
Προβολές: 164
Απαντήσεις: 34
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Kyros
Το θέμα άρχισε 3 Ημέρες 11 Ώρες πριν από Kyros
Καλησπερα παιδια πηρα μια σομπα πελλετ ιολη 27+3 φετος εχω προβλημαα με της ρυθμισης μηπως εχει καποιος εδω την ιδια για να κανω καποιες ερωτησης ευχαριστω
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 2 Ημέρες 13 Ώρες πριν
Ευχαριστώ φίλε έχω να μπω 3 μήνες.θα δούμε ποτε
emo
Προβολές: 76
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Tolis1985
Το θέμα άρχισε 3 Ημέρες 16 Ώρες πριν από Tolis1985
Παιδιά καλησπέρα Χρειάζομαι τις γνώσεις σάς Έχω μια υδραυλική σόμπα πέλλετ και έχω πρόβλημα,δεν μου ζεσταίνει νερό για μπάνιο ενώ τα προηγούμενα χρόνια ζεσταινε...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Ημέρες 10 Ώρες πριν
Δες εμαιλ
emo
Προβολές: 74
Απαντήσεις: 1
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Τσιωρης
Το θέμα άρχισε 4 Ημέρες 39 Λεπτά πριν από Τσιωρης
Να σας ρωτήσω μπορώ να συνδέσω το καλοριφέρ με το air condition να δουλέψει σαν fancoil
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Ημέρες 14 Ώρες πριν
Για πες μας πως θα το συνδέσεις για να κάνουμε και εμείς τα δικά μας.........
emo
Προβολές: 60.8χιλ.
Απαντήσεις: 499
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Το θέμα άρχισε 8 Χρόνια 1 Μήνας πριν από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Πρόχειρα αυτή τη στιγμή, από 8 Οκτωβρίου μέχρι σήμερα (43 μέρες), 1300 κιλά Alfa wood. Με περισσότερη φυσικά κατανάλωση τις 15 τελευταίες μέρες που κάνει παγωνιές! Το σπίτι...
Το Άβαταρ του/της jstam
Τελευταία Δημοσίευση από jstam 5 Ημέρες 19 Ώρες πριν
Καλησπέρα, Προσπαθησα να ισορροπησω το δικτυο, μειωνοντας την παροχη στο κολλεκτερ σε 2 γραμμες που δουλευουν καλα (τις εβαλα περιπου στο 80%), και ξανακανοντας...
75 Θέματα
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ποιός Είναι Συνδεδεμένος

Συνολικά συνδεδεμένοι χρήστες :: 0 μέλη και 9 επισκέπτες Συνδεδεμένοι
Επεξηγήσεις:  Διαχειριστής Ιστότοπου Γενικός Συντονιστής Συντονιστής Αποκλεισμένος Χρήστης Επισκέπτης
  • Σύνολο μηνυμάτων: 153727 | Σύνολο θεμάτων: 5466
  • Σύνολο ενοτήτων: 9 | Σύνολο κατηγοριών: 82
  • Νέα θέματα σήμερα: 0 | Νέα θέματα χθες: 2
  • Σημερινές απαντήσεις: 1 | Χθεσινές απαντήσεις: 16
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.463 δευτερόλεπτα