Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

23/12/2018
Οσοι βρίσκεστε στο energ.gr και ασχολείστε μαζί του. Το Ομότιμο Μανιφέστο του Βασίλη Κωστάκη θα σας δωσει το δάσος του οποίο ενα δενδράκι είναι και το energ.gr.

issuu.com/voreiodytikes/docs/omotimomanifesto/31?e=0

Στον παρακάτω σύνδεσμο αν θέλετε να εμβαθυνεται υπάρχει και το βιβλίο η ομότιμη προοπτική.

voreiodytikes.blogspot.com/p/e-books.html

www.eanagnostis.gr/%CE%B4%CF%89%CF%81%CE...1%CF%83%CE%AF%CE%BB/

Για να ανοιξουν λίγο τα μάτια μας. ...
107 Θέματα

Πρόσφατες Συζητήσεις

emo
Προβολές: 76
Απαντήσεις: 8
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Polina
Το θέμα άρχισε 20 Ώρες 2 Λεπτά πριν από Polina
Καλησπέρα.. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με κάποιες απορίες όσον φορά την κατανάλωση του καυστηρ πελλετ ferroli sfl7?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.. Στάλθηκε από το SM-G965F...
Το Άβαταρ του/της dimitris11
Τελευταία Δημοσίευση από dimitris11 24 Λεπτά πριν
7\24ωρο τσουβάλια για 120 τετραγωνικά είναι πολύ υψηλή κατανάλωση. Που βρίσκεται το σπίτι και τι μόνωση έχει; Πριν το πελετ με τι καύσιμο το ζεστενες και τι κατανάλωση...
emo
Προβολές: 244χιλ.
Απαντήσεις: 2092
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της terisds
Το θέμα άρχισε 7 Χρόνια 1 Μήνας πριν από terisds
-
Το Άβαταρ του/της tempes
Τελευταία Δημοσίευση από tempes 2 Ώρες 38 Λεπτά πριν
Όταν δεν δίνει εντολή ο θερμοστατης, κάνει συντήρηση φλόγας (κρατάει φλόγα) ή θα σβήσει;
emo
Προβολές: 176
Απαντήσεις: 13
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Thespellet
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 23 Ώρες πριν από Thespellet
Καλησπέρα. Θα ήθελα βοήθεια σχετικά με μια σόμπα pellet alfapellet 9. Φέτος λειτουργεί πρώτη φορά και δεν μπορεί να ζεστάνει ένα σπίτι 60 τμ. Έχοντας εμπειρία απο άλλη σόμπα,...
Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Ώρες 7 Λεπτά πριν
Κι όμως διαβάζουν και υπάρχουν εδώ μέσα γυναίκες!!!άκου με που σου λέω!!!!!πολλές φορές τα πιάνουν καλύτερα οι γυναίκες από εμάς .μου έτυχε με ρύθμιση σόμπας εδώ μέσα.ο...
emo
Προβολές: 99
Απαντήσεις: 4
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Cpt.Haddock
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 9 Ώρες πριν από Cpt.Haddock
Καλημέρα σε όλη την κοινότητα από την παγωμένη (και καλά) Αθήνα εδώ και κάτι μήνες έκανα ανακαίνιση στο σπητι μου (100τμ ακάλυπτο από παντού οροφοδιαμερισμα στην...
Το Άβαταρ του/της Nasikas
Τελευταία Δημοσίευση από Nasikas 8 Ώρες 29 Λεπτά πριν
Πολύ καλή σόμπα. Αλλά πολύ ακριβή. Αν ο Γιάννης εκεί σας κάνει ειδική τιμή, αξίζει. Αλλοιώς υπάρχουν πιο οικονομικές λύσεις.
emo
Προβολές: 58
Απαντήσεις: 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της goumenissa19
Το θέμα άρχισε 19 Ώρες 11 Λεπτά πριν από goumenissa19
ΠΑΙΔΙΆ ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ. ΠΡΟΣΦΑΤΟΣ ΣΤΟ FORUM. ΈΧΩ ΑΓΟΡΆΣΕΙ ΜΙΑ ΣΌΜΠΑ ΠΕΛΛΕΤ ADLER 9.ΟΛΑ ΚΑΛΆ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΆ ΜΕΤΆ ΑΠΌ ΔΎΟ ΜΗΝΕΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΊΖΩ 2 ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ. ΤΟ ΠΡΏΤΟ ΕΊΝΑΙ ΌΤΙ ΤΟ...
Το Άβαταρ του/της dimlyk
Τελευταία Δημοσίευση από dimlyk 8 Ώρες 35 Λεπτά πριν
κατι ακομα ...αερα για καυση περνει απο το σπιτι η απ εξω? υπαρχει περιπτωση η μυρωδια να μπαινει απο κανα παραθυρο-πορτα που βρισκεται κοντα στην καμιναδα ? θα...
emo
Προβολές: 335
Απαντήσεις: 13
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της mariostso
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 4 Ημέρες πριν από mariostso
Ο λέβητας εγκαταστάθηκε στην Αλεξανδρούπολη τον Οκτώβριο του 2012. Το συνολικό κόστος ήτανε 3700 Ε. Λέβητας 1600. Μεταφορικά 100 Ε (320 κιλά). Κυκλοφορητής...
Το Άβαταρ του/της hirobo50
Τελευταία Δημοσίευση από hirobo50 12 Ώρες 5 Λεπτά πριν
σαφως και ειναι ετσι το οτι τρυπανε οι λεβητες στα 3 η 5 χρονια ενω εχουν φτιαχτει για ξυλο και οχι μετατροπες οφειλετε στην κακη ποιοτητα των υλικων στα φτηνα υλικα...
emo
Προβολές: 33
Απαντήσεις: 0
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jnet
Το θέμα άρχισε 19 Ώρες 4 Λεπτά πριν από jnet
... μεχρι αυριο! www.olympicair.com/el/Travel/Reservation...VnIdPLBgcGYsH-7nO4C8...
emo
Προβολές: 178
Απαντήσεις: 21
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της TheoJamaica
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 23 Ώρες πριν από TheoJamaica
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία. Ψάχνοντας στο διαδίκτυο για τρόπους καθαρισμού μπουριών έπεσε το μάτι μου σε περιπτώσεις ανάφλεξης μπουριών και...
Τελευταία Δημοσίευση από TheoJamaica 22 Ώρες 21 Λεπτά πριν
Valo σ'ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Κώστα σ'ευχαριστώ για την επικοινωνία. Καλά ο Giokas έχει γίνει ο μέντοράς μου. Και όλους τους υπόλοιπους σας ευχαριστώ. Valo το εξυσα...
emo
Προβολές: 209
Απαντήσεις: 6
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Καλησπέρα στο φόρουμ .Ήθελα να παραθέσω κάποια στοιχεία όσον αφορά τα μονωτικά υλικά από ασβεστικό πυρίτιο ύστερα απο ενα τεστ που έκανα μιας και κατά διαστήματα...
Το Άβαταρ του/της dimlyk
Τελευταία Δημοσίευση από dimlyk 22 Ώρες 37 Λεπτά πριν
καλη χρονια δημητρη :) σε ρωταω γιατι αφ ενος δεν βρηκα στοιχεια αλλα γενικα στα μονωτικα για ιδια και ομοειδη ισχυει οτι οσο πιο ελαφρυ ειναι τοσο καλυτερο...
emo
Προβολές: 57
Απαντήσεις: 5
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Τρυφων2019
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 10 Ώρες πριν από Τρυφων2019
Καλησπέρα ομάδα κάτοχος σόμπας dalia 11kw εδώ και αρκετό καιρό ανάβει ενδηξη με alarm temp ειδικά στο φουλ αμέσως και στα χαμηλά μέσα στο εξαωρο ανάβει. Να πω ότι πέρυσι...
Το Άβαταρ του/της PAPADAKIS
Τελευταία Δημοσίευση από PAPADAKIS 1 Ημέρα 7 Ώρες πριν
Αναφορά Καπιναδα καθάρισα κομπλέ θάλαμο καύσης μοτέρ καυσαερίων δεν πείραξα ακόμα.πελλετ αν και και α1 λέει είναι πιο μάπα και από τ τελευταίο π υπάρχει αυτό το...
emo
Προβολές: 167
Απαντήσεις: 19
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της vagelis44
Το θέμα άρχισε 2 Ημέρες 22 Ώρες πριν από vagelis44
Γεια σας και καλη χρονια. Βοηθεια παιδια εχω την Kalor Mia και με εχει πεθανει στα Alarm 8: Failure Depress την δουλευα με θερμοστατη και ηταν ρυθμισμενη να σβηνει 2 βαθμους επανω...
Τελευταία Δημοσίευση από Nasikas 1 Ημέρα 9 Ώρες πριν
Που είναι ο Βαγγέλης οεο ? Μάλλον θα λύθηκε το πρόβλημα.
emo
Προβολές: 46
Απαντήσεις: 0
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Cpt.Haddock
Το θέμα άρχισε 2 Ημέρες 5 Ώρες πριν από Cpt.Haddock
Καλημέρα σε όλη την κοινότητα από την παγωμένη (και καλά) Αθήνα εδώ και κάτι μήνες έκανα ανακαίνιση στο σπητι μου (100τμ ακάλυπτο από παντού οροφοδιαμερισμα στην...
emo
Προβολές: 188
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της kostas64pan
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 5 Ημέρες πριν από kostas64pan
μετα απο ενα μηνα δοκιμες ο φερρολι καει αψογα το σπασμενο κουκουστι ελιας. εχει μεγαλη θερμικη ισχυ και φθηνο κοστος η αγορα του
Το Άβαταρ του/της sotis
Τελευταία Δημοσίευση από sotis 2 Ημέρες 6 Ώρες πριν
Kostas64pan στειλε μου ένα μύνημα στο 6972606102 να σε πάρω για να μιλησουμε...αντιμετωπίζω και γω κάποια θέματα με φερολι και κουκουτσι..ευχαριστω
emo
Προβολές: 797
Απαντήσεις: 44
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της kostas kap
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν από kostas kap
Καλημερα και καλα ΧΡΙΣΤΟΥΓΓΕΝΑ με υγεια. Ερωτηση απορια... Ο λεβητας πρεπει να πηγενη στην θερμοκρασια που του εχουμε οριση πρωτα και να κληνη? Η να κλεινη πρωτα ο...
Τελευταία Δημοσίευση από TheoJamaica 2 Ημέρες 7 Ώρες πριν
Καλημέρα και πάλι. Διάβαζα χθες για φωτιές σε καμινάδες και μπουριά λόγω ενός υλικού που μαζεύεται και λέγεται κρεόζοτο.Σημερα το πρωί είδα τα μπουριά μου τα έξω...
emo
Προβολές: 69
Απαντήσεις: 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της louris1234
Το θέμα άρχισε 2 Ημέρες 18 Ώρες πριν από louris1234
Καλησπέρα στην ομάδα ενδιαφέρομαι για αγορά καυστήρα πυρήνα ο ξυλολεβητας μου είναι του θωκα έχω βρει έναν του λιτσακη αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμη εσείς έχετε να...
Τελευταία Δημοσίευση από Nasikas 2 Ημέρες 9 Ώρες πριν
Δείτε κι εδώ. Νομίζω ότι έχει κάνει σε λέβητα Θωκα . www.vekan.gr/index.php/el/proionta
emo
Προβολές: 340
Απαντήσεις: 6
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της vi2ka
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν από vi2ka
Καλησπέρα έχω αγοράσει έναν ελληνικό λέβητα πέλλετ και έχουν προκυψει διάφορα προβληματάκια στην πορεία.Η εταιρεία δεν έχει κάποιον επίσημο συνεργάτη να μου...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Ημέρες 5 Ώρες πριν
Σου έχω στείλε εμαιλ.ευχαριστω
emo
Προβολές: 55.8χιλ.
Απαντήσεις: 473
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της katsar
Το θέμα άρχισε 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν από katsar
Καλησπέρα σας φίλοι μου. Είμαι τεχνικός για τις σόμπες pellet και συγκεκριμένα στις Ravelli.Ήμουν τεχνικός σε ένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη αλλά έφυγα από εκεί και τώρα...
Το Άβαταρ του/της aaaffers
Τελευταία Δημοσίευση από aaaffers 3 Ημέρες 6 Ώρες πριν
Καλημέρα κύριοί , είναι προτιμότερο να είναι ο αέρας παραπάνω απο το πέλλετ ή το αντίστροφο; Έχω βάλει τον αέρα στο -2 και το πέλλετ στο +1 και μπορώ να πω ότι είμαι...
emo
Προβολές: 2.09εκατ.
Απαντήσεις: 3625
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jnet
Το θέμα άρχισε 6 Χρόνια 3 Μήνες πριν από jnet
. Τιμές Pellet on Line Επιπλέον πρόσφατες τιμές βλέπουμε και καταχωρούμε ελεύθερα και με τα στοιχεία της επιχείρησης στον παρακάτω σύνδεσμο Τιμές Pellet Αναφορά Το θέμα Τιμή Pellet...
Το Άβαταρ του/της Jwalker
Τελευταία Δημοσίευση από Jwalker 3 Ημέρες 8 Ώρες πριν
Έχει δοκιμάσει κανείς Pindos Pellet ?
emo
Προβολές: 100
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Tomp
Το θέμα άρχισε 3 Ημέρες 21 Ώρες πριν από Tomp
Καλησπερα, εχω ενα οροφοδιαμερισμα 108τμ, με 3 (υ/δ) και υψος ταβανιου 3,1 μετρα. Το διαμερισμα ειναι ολο ακαλυπτο γυρω γυρω και προσφατα το εκανα μονωση με φελιζολ 8εκ...
Το Άβαταρ του/της Fokion
Τελευταία Δημοσίευση από Fokion 3 Ημέρες 10 Ώρες πριν
Δες το δευτερο λινκ στην υπογραφη μου. Κατα τα αλλα συμφωνω με τον προλαλλήσαντα! Α ναι. και προσεξε τα βαρη στο μπαλκονι αν πανε εκει και σομπα και πελλετ.
emo
Προβολές: 136χιλ.
Απαντήσεις: 1655
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της XAALAARAA
Το θέμα άρχισε 6 Χρόνια 11 Μήνες πριν από XAALAARAA
Αναφορά Γεια σε ολους τους συμφορουμιτες,εχω ενα λεβητα ελληνικο που τον αγορασα τον οκτωβριο,επειδη δεν εχω οδηγιες χρησεως μηπως καποιος εχει τον ιδιο και μπορει να με...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Ημέρες 19 Ώρες πριν
Εχεις δικιο Θωμα δεν το προσεξα!!!!!!!!!! ;) ;) ;) Αναφορά Απο 13-12-18 εως 13-1-19 καταναλωση 86 τσουβαλια χ 15 κιλα = 1290 κιλα με πολυ κρυο και χιονια.ολα ηταν ΑΛΦΑ ΓΟΥΝΤ ΠΡΑΣΙΝΟ Α2.αρκετα...
107 Θέματα

Ποιός Είναι Συνδεδεμένος

Συνολικά συνδεδεμένοι χρήστες :: 0 μέλη και 9 επισκέπτες Συνδεδεμένοι
Επεξηγήσεις:  Διαχειριστής Ιστότοπου Γενικός Συντονιστής Συντονιστής Αποκλεισμένος Χρήστης Επισκέπτης
  • Σύνολο μηνυμάτων: 154868 | Σύνολο θεμάτων: 5199
  • Σύνολο ενοτήτων: 9 | Σύνολο κατηγοριών: 81
  • Νέα θέματα σήμερα: 0 | Νέα θέματα χθες: 5
  • Σημερινές απαντήσεις: 21 | Χθεσινές απαντήσεις: 34
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 1.108 δευτερόλεπτα