Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

23/12/2018
Οσοι βρίσκεστε στο energ.gr και ασχολείστε μαζί του. Το Ομότιμο Μανιφέστο του Βασίλη Κωστάκη θα σας δωσει το δάσος του οποίο ενα δενδράκι είναι και το energ.gr.

issuu.com/voreiodytikes/docs/omotimomanifesto/31?e=0

Στον παρακάτω σύνδεσμο αν θέλετε να εμβαθυνεται υπάρχει και το βιβλίο η ομότιμη προοπτική.

voreiodytikes.blogspot.com/p/e-books.html

www.eanagnostis.gr/%CE%B4%CF%89%CF%81%CE...1%CF%83%CE%AF%CE%BB/

Για να ανοιξουν λίγο τα μάτια μας. ...
24 Θέματα
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

Πρόσφατες Συζητήσεις

emo
Προβολές: 2.12εκατ.
Απαντήσεις: 3721
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jnet
Το θέμα άρχισε 6 Χρόνια 11 Μήνες πριν από jnet
. Τιμές Pellet on Line Επιπλέον πρόσφατες τιμές βλέπουμε και καταχωρούμε ελεύθερα και με τα στοιχεία της επιχείρησης στον παρακάτω σύνδεσμο Τιμές Pellet Αναφορά Το θέμα Τιμή Pellet...
Το Άβαταρ του/της KYRMI
Τελευταία Δημοσίευση από KYRMI 9 Ώρες 51 Λεπτά πριν
Scweighofer το παίρνουμε στον Έβρο Ορεστιάδα 235 με 240 εδώ και 3 χρόνια.
emo
Προβολές: 27
Απαντήσεις: 0
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της KYRMI
Το θέμα άρχισε 13 Ώρες 42 Λεπτά πριν από KYRMI
Για σας έχω μια RAVELLI HRV120.Γνωρίζει κάποιος τι διατομή έχει το κορδόνι τις πορτας?? Και αν ξέρετε κάτι για υποστιρηξη ανταλλακτικών ravelli. Γιατί εδώ στο Διδυμότειχο...
emo
Προβολές: 40
Απαντήσεις: 6
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της nikosrx8
Το θέμα άρχισε 18 Ώρες 49 Λεπτά πριν από nikosrx8
Καλησπέρα έβαλα εστία ενεργιακή και ο εγκαταστάτης μου λέει να μη βάλω μόνωση μέσα στο θερμοθάλαμο και ναβάλω μόνο πυράβτοχη γυψοσανίδα γιαυί παίρνει φωτιά ενώ ο...
Το Άβαταρ του/της nikosrx8
Τελευταία Δημοσίευση από nikosrx8 14 Ώρες 32 Λεπτά πριν
Εβαλα το kratki smart
emo
Προβολές: 1391
Απαντήσεις: 43
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της s93060
Το θέμα άρχισε 9 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν από s93060
Καλησπέρα ! Κάηκε η αντίσταση από τον λέβητα και δεν ανάβει το Πελλετ Ξέρει κάποιος αν χρειάζεται να πάρω αντίσταση για τον συγκεκριμένο μοντέλο ή όλες οι...
Το Άβαταρ του/της s93060
Τελευταία Δημοσίευση από s93060 1 Ημέρα 6 Ώρες πριν
Αναφορά Σιγουρα δεν μιλήσατε με τον Αντώνη, αλλά με άλλον. Πάρτε τηλεφωνο τον Νίκο να σας πει. Πρόκειται για τον υδραυλικό που πρώτος έβαλε Toplink το 2010 - και μαζυετήκαμε όλοι -...
emo
Προβολές: 140
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της asterias
Το θέμα άρχισε 5 Ημέρες 9 Ώρες πριν από asterias
Καλησπερα παιδια,οι απαιτήσεις του διαμερισματος ειναι 13700 θερμιδες,ελεγα για λεβητα βιομαζας πελλετ η ξυλο,αλλα δεν μου φαινεται πολυ φθηνο ολη η εγκατασταση,για...
Το Άβαταρ του/της asterias
Τελευταία Δημοσίευση από asterias 4 Ημέρες 3 Ώρες πριν
Φιλε μου λεφτα για την εγκατασταση εχω,να φτιαξω κ γαμω της εγκαταστάσεις.... μονο που αντι να τελειώνει το σπιτι μεχρι τελος του χρονου απο την ανακαίνιση,θα παει 2...
emo
Προβολές: 88
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jegg
Το θέμα άρχισε 6 Ημέρες 4 Ώρες πριν από jegg
Καλησπερα, Θελω να αγορασω ενα τζακι πελλετ.Θελω να με βοηθησετε στο ποιο μοντελο να επιλεξω γιατι ειμαι ασχετος απο αυτα.Επισης να πω οτι μενω φλωρινα (οποτε κανει...
emo
Προβολές: 397
Απαντήσεις: 15
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της argiss
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν από argiss
καλησπέρα παιδιά και από έμενα νέο μέλος εδώ και μάλλον και νέος ιδιοκτήτης μιας σόμπας Thermiki Aero 14 Canalati 14,22kW . δεν την έχω πάρει ακόμα, άλλα σίγουρα θα ξέρετε παραπάνω...
Το Άβαταρ του/της argiss
Τελευταία Δημοσίευση από argiss 6 Ημέρες 9 Ώρες πριν
Ε ναι είναι γνωστό μαγαζί και αυτός που το έχει αλλά δεν ξέρω για την απόδοση.αυτος μου είπε είναι μια χαρά.αλλα από την άλλη δεν ξέρω και πολλά περί της σόμπας σαν...
emo
Προβολές: 110
Απαντήσεις: 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της KYRMI
Το θέμα άρχισε 1 Εβδομάδα 1 Ημέρα πριν από KYRMI
Για σε όλους. θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος τι κορδόνι παίρνει εσωτερικά και εξωτερικά η πόρτα της σομπας λεβητα ravelli HRV120. και αν μπορώ να αντικαταστησω στις...
Το Άβαταρ του/της Nasikas
Τελευταία Δημοσίευση από Nasikas 6 Ημέρες 19 Ώρες πριν
Αυτό. Το ξηλώνεις τώρα που δεν είναι χειμώνας, το βάζεις στο αμάξι - και ψάχνεις ίδιο. Αν και ΔΙΑΡΡΟΗ ΚΑΠΝΟΥ και κορδόνι πόρτας , δεν πάνε μαζί. Οταν χαλάει το κορδόνι...
emo
Προβολές: 167
Απαντήσεις: 4
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της kuriakosspuridis
Το θέμα άρχισε 1 Εβδομάδα 4 Ημέρες πριν από kuriakosspuridis
Καλησπέρα έχω λεβητα πελλετ της opop τον Black star 30kw και μου βγάζει στην οθόνη μήνυμα error sensor boiler. Αν έχει κάποιος τον ίδιο λέβητα μπορεί να μου πει που βρίσκεται αυτός ο...
Το Άβαταρ του/της Johnpropoman
Τελευταία Δημοσίευση από Johnpropoman 1 Εβδομάδα 2 Ημέρες πριν
Καλημέρα! Στα γρήγορα τώρα.Ο αισθητήρας θερμοκρασίας βρίσκετε μέσα στο κυάθιο. 1. Τοποθετήστε τον αισθητήρα θερμοκρασίας, ο οποίος είναι συνδεδεμένος με τη μονάδα...
emo
Προβολές: 101
Απαντήσεις: 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της STAVROS1
Το θέμα άρχισε 1 Εβδομάδα 3 Ημέρες πριν από STAVROS1
Καλησπέρα.Γράφω και εγώ ως χρήστης μιας αερόθερμης elledi fusion 10.2. Η απορία μου είναι με το μπουρί της σόμπας.Ξεκινάω οριζόντια 1.5 μέτρα μέχρι τον τοίχο ταυ έξω από το...
Το Άβαταρ του/της Nasikas
Τελευταία Δημοσίευση από Nasikas 1 Εβδομάδα 2 Ημέρες πριν
Μισή μοίρα ανοδική. Η έστω απόλυτα οριζόντια, μιας και είναι μόνον 1,5 μέτρο. Ο καπνός (ο ζεστός αέρας) -απο τους αρχαίους χρόνους, έχει την ...συνήθεια να θέλει να...
emo
Προβολές: 88.8χιλ.
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jnet
Το θέμα άρχισε 1 Εβδομάδα 3 Ημέρες πριν από jnet
Ψάχνωντας μεσα στο Φορουμ για λύσεις σε σχέση με την κλιματική αλλαγή επεσα σε αυτό το αρθρο. Αναφορά ΠΩΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΤΕ ΕΝΑ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΟ ΣΠΙΤΙ * ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ Βήμα πρώτον:...
emo
Προβολές: 196
Απαντήσεις: 4
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Nek-man
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν από Nek-man
Γεια σας. Μου πρότειναν από μαγαζί την ελληνική εστία Volcano VI 80. Εδώ είναι το προϊόν www.tzakiavolcano.gr/product/vi-80/, όπως και αυτή www.caminodesign.gr/mediflame.html Δεν γνωρίζω τίποτα...
Το Άβαταρ του/της dimlyk
Τελευταία Δημοσίευση από dimlyk 1 Εβδομάδα 4 Ημέρες πριν
προβληματα εχουν εμφανιστει σε αρκετα τζακια κι οχι απαραιτητα ελληνικα ομως τα περισσοτερα οφειλονται σε κακες εγκαταστασεις κι οχι στα ιδια τα τζακια για αυτε...
emo
Προβολές: 174
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της gtsag
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 18 Ώρες πριν από gtsag
Νοικιάζω διαμέρισμα 74 τ.μ. στον νομό Κιλκίς (είμαι 20 χλμ. από Γιαννιτσά, 80 από Θεσσαλονίκη). Παραθέτω σχέδιο στο περίπου για να πάρετε μία ιδέα για τη διαρρύθμιση. Τα...
Το Άβαταρ του/της dimlyk
Τελευταία Δημοσίευση από dimlyk 1 Εβδομάδα 6 Ημέρες πριν
κατ αρχην ψαξε να δεις που ειναι οι συλλεκτες ...αν ειναι μονοσωληνιο λογικα εχει ενα συλλεκτη εξω απ το διαμερισμα σου αν ειναι δισωληνιο ξεχνα την υδραυλικη αν...
emo
Προβολές: 99
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ΝΧΟΝΤΖ
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 10 Ώρες πριν από ΝΧΟΝΤΖ
Μετά από 4 χρόνια χρήσης ήρθε η ώρα να αποχωριστώ τον λέβητα termodynamik 40w που έχω. Περιοχή Πεντέλη Αττικής. Μαζί δίνεται και τρίοδη θερμοστατική και καμμιά 30αριά σακκιά...
emo
Προβολές: 117χιλ.
Απαντήσεις: 1278
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της sakic
Το θέμα άρχισε 7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν από sakic
Καλησπερα Ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του συγκεκριμενου λεβητα www.termodinamik.com.tr/index.php?termodinamik=11&id=10 Τιμη 2700 με τα περαστικα ετοιμος για χρηση Αυτο που θελω να...
Το Άβαταρ του/της ΝΧΟΝΤΖ
Τελευταία Δημοσίευση από ΝΧΟΝΤΖ 2 Εβδομάδες 10 Ώρες πριν
Χαιρετώ και πάλι την παρέα. Μετά από 4 χρόνια χρήσης ήρθε η ώρα να αποχωριστώ τον λέβητα termodynamik 40w που έχω. Περιοχή Πεντέλη Αττικής. Μαζί δίνεται και τρίοδη...
emo
Προβολές: 142
Απαντήσεις: 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ΣΠΙΝΟΣ
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν από ΣΠΙΝΟΣ
Παρακαλω να με βοηθησετε με την επιλογη μου...2 μονοκατοικιες. ΝΟΜΟΣ ΡΟΔΟΠΗΣ (ΡΟΔΙΤΗΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ). Η 1η 80 τ.μ και η 2η 140 τ.μ. Μονωση η εξης: τουβλο-φελιζολ-τουβλο. Θα παμε...
Το Άβαταρ του/της GEORGIOSK-DRAMA
Τελευταία Δημοσίευση από GEORGIOSK-DRAMA 2 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν
καλημερα. απο τα τρια ο MLS 50/68 ειναι ο καλητεροσ γιατι εχει 110 λιτρα νερο στον λεβητα.δουλεβη σαν να εχεισ βοιλερ αδρανειασ.
emo
Προβολές: 199
Απαντήσεις: 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της κωστας αρ.
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 17 Ώρες πριν από κωστας αρ.
Σαν νεος στο αθλημα ηθελα να ζητησω την αποψη και προπαντος τις παρατηρησεις σας για το θεμα της κατασκευης μιας καμμιναδας σε μια σομπα-φουρνο της STARSΤOVE που...
Το Άβαταρ του/της κωστας αρ.
Τελευταία Δημοσίευση από κωστας αρ. 2 Εβδομάδες 4 Ημέρες πριν
Επειδη δεν διαφωνω στο θεμα της ασφαλειας γιαυτο οπως φαινεται στην συνημενη φωτο σας ζητω να μου πειτε αν η διπλη θερμομονωμενη καμιναδα ειναι αρκετη αλλα μαλλον...
emo
Προβολές: 127
Απαντήσεις: 1
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της vati
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν από vati
Καλησπέρα.Οπως θα φτιάχνω τον θερμοθαλαμο της εστίας πως θα σφραγισω την διπλη inox καμιναδα που θα φευγει προς τα πανω με το izol??
Το Άβαταρ του/της vati
Τελευταία Δημοσίευση από vati 2 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
Oπως σε αυτη τη φωτο
emo
Προβολές: 95
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της meletis
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν από meletis
Έχοντας εγκαταστήσει λέβητα στερεών καυσίμων τα τελευταία χρόνια , θα ήθελα εάν κάποιος γνωρίζει κάποιον που να θέλει να ασχοληθεί και να με βοηθήσει επι πληρωμή...
emo
Προβολές: 1932
Απαντήσεις: 42
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της JIANG
Το θέμα άρχισε 10 Μήνες 4 Ημέρες πριν από JIANG
Γεια σε όλους του θαμώνες τακτικούς και μη. Ήρθε η ώρα να περάσω και εγώ το τζάκι μου. Μετά απο πολύ σκέψη και μελέτη (το forum σας ήταν η κύρια πηγή μελέτης) η κίνηση...
Το Άβαταρ του/της JIANG
Τελευταία Δημοσίευση από JIANG 2 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
Γεια σας μετά από καιρό! Μια γρήγορη ερώτηση: Επειδή θα αλλαξω θέση στο τζάκι και εκεί που θα το βάλω η 45αρα γωνία του ταβανιού και η απόσταση του τζακιού μου φέρνει...
24 Θέματα
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

Ποιός Είναι Συνδεδεμένος

Συνολικά συνδεδεμένοι χρήστες :: 0 μέλη και 26 επισκέπτες Συνδεδεμένοι
Επεξηγήσεις:  Διαχειριστής Ιστότοπου Γενικός Συντονιστής Συντονιστής Αποκλεισμένος Χρήστης Επισκέπτης
  • Σύνολο μηνυμάτων: 156042 | Σύνολο θεμάτων: 5324
  • Σύνολο ενοτήτων: 9 | Σύνολο κατηγοριών: 82
  • Νέα θέματα σήμερα: 0 | Νέα θέματα χθες: 2
  • Σημερινές απαντήσεις: 0 | Χθεσινές απαντήσεις: 7
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.527 δευτερόλεπτα