Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178557 από s93060
Απαντήθηκε από s93060 στο θέμα Re:Οι τρέχουσες τιμές pellet

DOOM_NX έγραψε:

DOOM_NX έγραψε:

Έκανα αίτηση για επίδομα θέρμανσης και είμαι δίκαιουχος αλλά δεν γράφει ποσό θα πάρω είχα κάνει και πέρσι αλλά δεν αγόρασα πετρέλαιο όποτε δεν το χρησιμοποίησα
Φέτος θα πάρω διπλό επίδομα επειδή δεν πήρα πέρσι;πέρσι δεν έγραφε το ποσο που παιρνεις ;
Επισης το 20% είναι επιπλέον για κάθε παιδί ;δηλαδή για 3 παιδιά θα πάρεις 60%;


Sent from my iPhone using Tapatalk
1. Δε θα πάρεις διπλό επίδομα, το έχασες το περσινό, αφού δεν έβαλες πετρέλαιο.
2. Για 3 παιδιά είναι +60%, σωστά
3. Για να δεις το ποσό, θα ανατρέξεις στον πίνακα του PDF στο προηγούμενό μου post και θα πολλαπλασιάσεις το συντελεστή επί 350 € και το ποσό που θα βγει θα το προσαυξήσεις κατά 60%.


Είμαι στο 0.79 άρα θα πάρω 441 οπως τα υπολόγισα και πρέπει να βάλω εννοείται τόσα λίτρα ώστε να περνάω το συγκεκριμένο ποσό ;
Και αν βάλω τώρα πετρέλαιο περνώ όλο το ποσό στις 21 Δεκεμβρίου ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
442,40 € δικαιούσαι με βάση αυτά που μας λες, δια 1,30 είναι 340 λίτρα, οπότε εσύ πρέπει να βάλεις τουλάχιστον 680 λίτρα για να το πάρεις όλο. Αλλιώς, θα επιδοτηθεί το 1/2 της ποσότητας που θα βάλεις.

ΥΓ: Σχετικά με το αν δικαιούσαι διπλό, η λογική λέει πως αν πληροίς όλα τα κριτήρια του νέου δικαιούχου που περιγράφονται στο ΦΕΚ και εφόσον πέρυσι δεν πήρες ούτε cent θα έπρεπε να πάρεις φέτος 884,80 €. Αλλά επειδή η αίτηση έγινε αποδεκτή και υπάρχει στο αρχείο, ενδεχομένως να μη σε βγάζει νέο δικαιούχο το σύστημα. Δεν ξέρω, ίσως να ρωτήσεις απευθείας στην ΑΑΔΕ 2131621000


Απλά να πω ότι έχω πάρει πριν από 6-7 χρόνια μια φορά επιδόμα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178559 από foxfire
Απαντήθηκε από foxfire στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Καλησπέρα σας
Παρακολουθώ αρκετό καιρό το φόρουμ αλλά σήμερα ήταν η σειρά μου να γράψω. Τελευταία κυκλοφορεί πολύ αυτό το site   απο Γαλλία.
Πάνω στην αναμπουμπούλα υπάρχουν επιτήδειοι που εκμεταλλεύονται την κατάσταση??  ή ισχύουν τα όσα λέει?? Το γνωρίζει κάποιος??
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178560 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Καλησπέρα σας
Παρακολουθώ αρκετό καιρό το φόρουμ αλλά σήμερα ήταν η σειρά μου να γράψω. Τελευταία κυκλοφορεί πολύ αυτό το site   απο Γαλλία.
Πάνω στην αναμπουμπούλα υπάρχουν επιτήδειοι που εκμεταλλεύονται την κατάσταση??  ή ισχύουν τα όσα λέει?? Το γνωρίζει κάποιος??

 
Δεδομένου ότι τα υπόλοιπα site πουλάνε αυτές τις μάρκες στη διπλάσια τιμή, ή ξεχασμένο είναι ή απάτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178561 από rofos
Απαντήθηκε από rofos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Καλησπέρα σας
Παρακολουθώ αρκετό καιρό το φόρουμ αλλά σήμερα ήταν η σειρά μου να γράψω. Τελευταία κυκλοφορεί πολύ αυτό το site   απο Γαλλία.
Πάνω στην αναμπουμπούλα υπάρχουν επιτήδειοι που εκμεταλλεύονται την κατάσταση??  ή ισχύουν τα όσα λέει?? Το γνωρίζει κάποιος??


Αυτές οι τιμές αποτελούν μία ωραία ανάμνηση. Τι μας θύμισες......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν - 1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178567 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Άλλες δύο τιμές για Schweighofer
635 €/t Παλαμά
710 €/t Τρίκαλα
Και ένα Ουκρανικό 610 €/t

Στο Σκλαβενίτη Ahira 660 €/t

Καυσόξυλα ξερά σε παλέτα στοιβαχτά 180 €/χκμ.
Last edit: 1 Χρόνος 5 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 5 Μήνες πριν #178578 από Manolis1978
Απαντήθηκε από Manolis1978 στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ειδα μια διαφήμιση στο ιντερνετ (πληρωμένη διαφήμιση στο google) και έλεγε πελλετ Α1 7,50€ ΦΠΑ. Σκέφτηκα και εγώ μαλλον θα το πουλαει 7,50€ χωρίς αποδειξη αν πάω απο εκει. Παιρνω τηλέφωνο και ρωτάω ποιο πέλλετ είναι. Μου λεει κριστάλ. Βάζω και εγώ στο ιντερνετ crystal pellet και βρίσκω ενα υπέροχο Α1. Λέω μια χαρά είναι αν το πάρω και μετρητά 7,50€ είμαι μια χαρά. Πάω απο εκεί. Μου λεει 9€. Λέω οκ ποιο είναι? και μου δείχνει το πελλετ και ήταν CRISTAL (Με Ι όχι με Υ). Εφυγα τρέχοντας!!!  Μπορεί να ήταν καλό αλλά εγώ εν είδα να γραφει Α1 επάνω στη σακουλα.
 
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.726 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ