Οι τρέχουσες τιμές pellet

Περισσότερα
3 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #181106 από Cater
Απαντήθηκε από Cater στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Παλι φτηνότερα τη βγαζουμε. Αλλά είναι και η ταλαιπωρία όπως ειπες. Δε βαριέσαι εγώ το παντρευτηκα απο την αρχη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #181107 από anestakos
Απαντήθηκε από anestakos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Μια η άλλη είναι φίλε μου, το καθάρισμα και η συντήρηση εάν γίνεται από τεχνίτη είσαι στά ίδια, εάν τα κάνεις εσύ είναι εργατοώρες χωριά τη στάχτη που αναπνέεις με ότι συνεπάγεται αυτό... Υπολόγισε αναλώσιμα, αντίσταση, μοτέρ κοχλια κ.τ.λ. Οπότε με αυτές τις τιμές στο πελλετ στα ίδια είμαστε. Απλά μπορείς να αγοράζεις όλο το χρόνο λιγο-λιγο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν - 3 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #181108 από thomas
Απαντήθηκε από thomas στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Διαμέρισμα 97 τ.μ στην
Έδεσσα, πρώτου ορόφου με ενδοδαπεδια και λέβητα pelletech 25 "25kw", πρώτη εναυση 25/11 δουλεύει 24/7. Τα δύο υπνοδωμάτια στους 22 βαθμούς και η σαλοκουζινα στους 23,5, όλα με δικοντους θερμοστατη αυτόνομα. Το μπάνιο με πετσετοκρεμαστρα που δουλεύει οπότε ανοίγει ένα δωμάτιο. Το βράδυ τα έχω ένα βαθμό κάτω. Μέχρι τώρα 675 κιλά. Πέρσι "πρωτη φορα με πελλετ" έκαψα 2,2 τόνους, που δεν έκανε χειμώνα. Πρόπερσι που είχε πολύ δυνατό χειμώνα με πετρέλαιο έκαψα 1600 λίτρα. Δεν ξέρω αν τελικά αξίζει ο κόπος................................ " συγνωμη φιλε καις εσυ δηλαδή στην εδδεσα που εχει 6 μηνες χειμωνα, απο Οκτώβριο εως και Μάρτη, 2,2 τονους πελλετ ;;; 
Εκτος αν αναβεις μεσα Νοέμβρη και το σβήνεις μέσα Μαρτίου. 
Τι το συζητας πελλετ αν και μου φαίνεται πολυ χαμηλή κατανάλωση 


 
Last edit: 3 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν by thomas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #181109 από Cater
Απαντήθηκε από Cater στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet

Μια η άλλη είναι φίλε μου, το καθάρισμα και η συντήρηση εάν γίνεται από τεχνίτη είσαι στά ίδια, εάν τα κάνεις εσύ είναι εργατοώρες χωριά τη στάχτη που αναπνέεις με ότι συνεπάγεται αυτό... Υπολόγισε αναλώσιμα, αντίσταση, μοτέρ κοχλια κ.τ.λ. Οπότε με αυτές τις τιμές στο πελλετ στα ίδια είμαστε. Απλά μπορείς να αγοράζεις όλο το χρόνο λιγολιγο-λιγο


Εννοειται το κανεις μόνος σου αν είναι κάθε βδομάδα να φωνάζεις τεχνίτη καηκες. Το χειροτερο ειναι αυτα που εισπνεουμε. Αναλώσιμα έχουν όλα ίσως το πελλετ πιο πολλά. 
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #181110 από anestakos
Απαντήθηκε από anestakos στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
Ανάβω μέσα Νοέμβρη και σβήνω κατά τις 10 Μαΐου. Πρόσεξε όμως, πέρσι δεν είχε χειμώνα, μιλάμε για θερμοκρασίες το χειμώνα 10 με 15 βαθμούς μέχρι και 18αρια έπιασε, φέτος τα ίδια, δεν έχω εικόνα για βαρύ χειμώνα αλλά φαντάζομαι να πάω στους 4 τόνους. Σε βαρύ χειμώνα που έκαψα 1600 λίτρα πετρέλαιο, σήμερα με τιμή 1.28 θα πλήρωνα 2000 ευρώ, με πελλετ 4 τόνους θα πλήρωνα 1600 ευρώ. Γι αυτό λέω, από 4 τόνους και πάνω αξίζει. Για 2 -2,5 οριακά 3 τόνους δεν αξίζει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Μήνες 4 Εβδομάδες πριν #181112 από tssotiris
Απαντήθηκε από tssotiris στο θέμα Οι τρέχουσες τιμές pellet
προπερσι το πελλετ είχε 245 ευρώ ο τόνος το alfawood , αρα ήθελες 784 ευρώ. αν προπερσι με πετρελαιο ήθελες 1600 λίτρα ,που είχε και κρύο ,τότε πέρυσι έκαψες αρκετό πέλλετ. πόσες θερμίδες ήταν ο λέβητας πετρελαίου? είχες ίδιες θερμοκρασίες μεσα στο σπίτι πρόπερσι και πέρυσι? Μέ ίδιες συνθήκες θα δεις αν αξίζει!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.558 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ